Mám chuť ho vyhodiť z okna...

Autor: Peter Kačmár | 1.12.2011 o 15:07 | (upravené 1.12.2011 o 19:31) Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1134x

Vždy večer po televíznych novinách trpím silným nutkaním schytiť televízor a poslať ho na malý výlet zo štvrtého poschodia nášho paneláku. Potom si ale uvedomím, že do citového rozpoloženia v ktorom sa nachádzam, ma nedostal tento malý zázrak techniky, ale samotný ľudia - diváci.

 

Chcel by som položiť tvorcom programovej štruktúry našich televízií jednu otázku: "Kam sa podela inteligentná zábava?"

 

To naozaj neexistujú iné formy zábavných relácií ako rôzne talenty, farmy a im podobné, ktorých jediným záujmom je čo najviac strápniť a ponížiť ľudskú bytosť za účelom dosiahnutia čo najvyššej sledovanosti a tým pádom teda aj zisku? A to nehovorím o extrémne populárnej relácii "Modré z neba", ktorá je podľa mňa tým najúbohejším, čo sa na našich televíznych staniciach vysiela. Odhliadnuc od rôznych talentov a fariem, kde sa účinkujúci spoluobčania dobrovoľne strápňujú pred divákmi (nielen) našej krajiny, tak v tomto programe, ktorý sa na prvý pohľad tvári ako dobročinná organizácia, sú ľudia, ktorý sa poväčšinou nie vlastnou vinnou dostali do nezávideniahodných životných situácií, zneužívaný tvorcami ako produkty slúžiace k predaju na televíznej obrazovke. Ziskuchtivo využívajú jednu z dobrých vlastností človeka ktorou je spolupatričnosť a súcit vo svoj prospech.
A sfanatizovaní diváci ako o život posielajú sms-ky svojim "favoritom" ktorých výhra, alebo prehra je už aj tak dávno daná. Týchto by som rád upozornil, že existuje jedno krátke číslo v sieti Orange a to 870 ,na ktoré keď zašlú sms v tvare UNICEF A, tak prispejú mesačne 2 eurá na správnu vec a nie na naplnenie vrecák "podnikateľov" snažiacich sa ich čo najviac vyždímať. Ale to som už odbočil.

 

Rád by som však položil ešte jednu otázku: Kde sú zábavné programy typu "Ktosi je za dverami" pána Lasicu a Satinského, alebo aj relácia "7 s.r.o" v ktorej okrem iných účinkovali a títo dvaja páni?

Odpoveď je jednoduchá: Zanikli spolu zo zánikom vkusu dnešného diváka.

Verím však, že po dostatočnom nasýtení trhu dnešnou formou zábavy, sa pracovníci televízií aspoň pokúsia vrátiť k zábave a humoru, ktorý by som si na obrazovkách želal sledovať ja a pár ďalších divákov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?