Mám chuť ho vyhodiť z okna...

Autor: Peter Kačmár | 1.12.2011 o 15:07 | (upravené 1.12.2011 o 19:31) Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1137x

Vždy večer po televíznych novinách trpím silným nutkaním schytiť televízor a poslať ho na malý výlet zo štvrtého poschodia nášho paneláku. Potom si ale uvedomím, že do citového rozpoloženia v ktorom sa nachádzam, ma nedostal tento malý zázrak techniky, ale samotný ľudia - diváci.

 

Chcel by som položiť tvorcom programovej štruktúry našich televízií jednu otázku: "Kam sa podela inteligentná zábava?"

 

To naozaj neexistujú iné formy zábavných relácií ako rôzne talenty, farmy a im podobné, ktorých jediným záujmom je čo najviac strápniť a ponížiť ľudskú bytosť za účelom dosiahnutia čo najvyššej sledovanosti a tým pádom teda aj zisku? A to nehovorím o extrémne populárnej relácii "Modré z neba", ktorá je podľa mňa tým najúbohejším, čo sa na našich televíznych staniciach vysiela. Odhliadnuc od rôznych talentov a fariem, kde sa účinkujúci spoluobčania dobrovoľne strápňujú pred divákmi (nielen) našej krajiny, tak v tomto programe, ktorý sa na prvý pohľad tvári ako dobročinná organizácia, sú ľudia, ktorý sa poväčšinou nie vlastnou vinnou dostali do nezávideniahodných životných situácií, zneužívaný tvorcami ako produkty slúžiace k predaju na televíznej obrazovke. Ziskuchtivo využívajú jednu z dobrých vlastností človeka ktorou je spolupatričnosť a súcit vo svoj prospech.
A sfanatizovaní diváci ako o život posielajú sms-ky svojim "favoritom" ktorých výhra, alebo prehra je už aj tak dávno daná. Týchto by som rád upozornil, že existuje jedno krátke číslo v sieti Orange a to 870 ,na ktoré keď zašlú sms v tvare UNICEF A, tak prispejú mesačne 2 eurá na správnu vec a nie na naplnenie vrecák "podnikateľov" snažiacich sa ich čo najviac vyždímať. Ale to som už odbočil.

 

Rád by som však položil ešte jednu otázku: Kde sú zábavné programy typu "Ktosi je za dverami" pána Lasicu a Satinského, alebo aj relácia "7 s.r.o" v ktorej okrem iných účinkovali a títo dvaja páni?

Odpoveď je jednoduchá: Zanikli spolu zo zánikom vkusu dnešného diváka.

Verím však, že po dostatočnom nasýtení trhu dnešnou formou zábavy, sa pracovníci televízií aspoň pokúsia vrátiť k zábave a humoru, ktorý by som si na obrazovkách želal sledovať ja a pár ďalších divákov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?