Beriem život s úsmevom

Autor: Peter Kačmár | 29.3.2012 o 17:59 | (upravené 29.3.2012 o 18:38) Karma článku: 12,28 | Prečítané:  315x

  Odvšadiaľ sa na nás hrnú negatívne správy,krízy,krachy,utrpenie známych či menej známych,kvantá a kvantá negatívnych informácií. Ľudia sa zabudli usmievať,alebo sa neusmievajú náročky,pretože to akosi patrí k životnému štýlu dnešnej doby. A keď si potom len tak pospevujem pesničku a chodím po svete s úsmevom na tvári,väčšina okolo a oproti idúcich na mňa pozerá pohľadom,ktorý v sebe skrýva ľútosť nad mojím mentálnym stavom. Ale ja som celkom v poriadku,teda čo sa aspoň týka klasického ponímania duševného zdravia.

 

Ja sám som sa ale takto donedávna pozeral na ostatných,ktorým sa na tvári zračil čo i len náznak úsmevu.
No potom sa stala zmena,neviem vám ju vysvetliť,ani popísať ako,alebo prečo sa to stalo. Len som si proste povedal,že už nechcem mať na duši a v srdci tieň a tmu.

A zrazu to išlo.

Niekto na mňa vyskočil z rozkazovacím a povýšeneckým tónom a čakal že zvraštím čelo tak ako som to robieval vždy a z nevôľou a neochotou vykonám jeho "rozkaz". No aké bolo jeho prekvapenie a do istej miery aj sklamanie,keď som natiahol kútiky úst od jedného ucha k druhému a s melódiou Jarka Nohavicu na perách splnil jeho požiadavku.
Aké bolo prekvapenie pre istého známeho,keď zasa skúšal moju trpezlivosť,ktorá nikdy nebola extrémne veľká a na jeho provokačné narážky som odpovedal len úsmevom.
A aké prekvapenie to bolo pre moju kolegyňu,okolo ktorej som vždy len bez povšimnutia prešiel,keď som jej v práci so širokým úsmevom zaželal krásne ráno.

Každý z týchto ľudí keď ma teraz stretne neurobí nič iné,len to,že vyčarí tento úžasný výraz na svojej tvári. A verte,že zvlášť ten od mojej kolegyne stojí za to.

Úsmev a dobrá nálada sú zbrane,ktorými môžeme dosiahnuť všetko čo si zaumienime a to ešte aj príjemnou cestou.

V každom z nás to je,len tomu musíme dať šancu a nepotláčať niečo čo je tak nádherné a prirodzené zároveň. Netreba sa báť usmievať a bojovať za to,aby sa nám po svete chodilo krajšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?